Pedikür,reflexpontos talpmasszázs,svéd,lávaköves-és nyirokmasszázs

kinesió tape, elektromos kezelések,fejmasszázs,lomi-lomi,triggerpont,himalája kristályköves ghua-sha,köpölyözés,vitálmasszázs,testtekercselés

A nyirokmasszázs más néven nyirokdrenázs/lymphodrenázs olyan speciális masszázs mely serkenti, aktivizálja a nyirok rendszer működését, a para-szimpatikus idegrendszer aktivitását.

A nyirokmasszázs célja, hogy a nyirokcsomok és a nyirokutak serkentésével, karbantartásával oly mértékig támogassuk a szervezetet, hogy képes legyen önállóan megbirkózni a nyirokkeringéssel, a szervezet méregtelenítésével, az immunrendszer megfelelő működtetésével.

 

A vérkeringést, a sejtek táplálék ellátását szívünk működése biztosítja. Immunrendszerünkről és a méreganyagok elszállításáról, a nyirok rendszerünk gondoskodik.
A nyirokáramlást, a szövetekben uralkodó nyomás, a nyirok erek falának összehúzódása, a nyirokerekben lévő billentyűk, a nagy vénák szívó hatása, az idegi és hormonális hatások. a környező szervek és vázizmok működése (izompumpa) összehúzódása, és elernyedése, a negatív melléküregi nyomás, a rekeszmozgás működteti. Elégtelen izommozgás esetén a nyirok lelassul, vizenyő gyülemödéma alakul ki, és a szervezetet támadó baktériumok, gombák, vírusok, szaporodni kezdenek.

A nyirokkeringés feladata a vérpályán belüli és kívüli folyamat közötti egyensúly megtartása. Ha ez felborul a sejt közötti folyadék túlsúlyban lesz, ödéma pangás keletkezik. A nyirokmasszázs végzésekor a kötőszöveti folyadékra hatunk. A vérnél visszaszívás történik, a nyiroknál továbbtolás.

A nyirokfolyadék átlagos áramlási sebessége percenként 3 cm. A nyirokmasszázs/ nyirokdrenázs segítségével a nyirok áramlási sebessége megnövelhető, aminek hatására fokozódik a méreganyagok eltávolítása. A szövet közötti folyadék elvezetésének serkentésével növeljük a méregtelenítést, a sejtek, a belső szervek, ízületek, izmok vérellátását, táplálék és oxigénellátását.

Ismétlődő igénybevétele fokozza
a salakanyagok elszállítását, megszűnteti a szöveti nyirokpangást, aktiválja az immunrendszert, ily módon a sejtek és a szövetek regenerálódását is elősegíti. Hozzájárul meglevő gyulladások, sebek gyógyulásához, mérsékli a gyulladáskészséget.

A kezelések hatására az érzékeny nyirokterületek (ágyék, hónalj, nyaki terület) megduzzadt fájó nyirokcsomók, fájdalma mérséklődik, működésük javul. A kezelésekkel felgyorsul a nyirokkeringés, melynek hatására csökkenthető a nyirokpangás, a végtagok ödémásodása, megszüntethető.

Gépi nyirokmasszázs - nyirokdrenázs

 

A nyirokmasszázs végezhető kézzel és géppel. Én csak géppel kezelek!

A nyirokmasszázs elemei eltérőek a tradiconális masszázs alkalmával használt fogásrendszer(ek)től. A nyirokelvezetést elősegítő gyengéd csavaró, pumpáló, gördülő fogások kerülnek alkalmazásra. Minden eleme nyomó és lazító fázisból áll.

A gépi változatánál szabályozható erősségű nyomáshullámok futnak végig a testen. A kezelendő végtag egy kétfalú csizmába, övbe vagy ujjba kerül, amelyek elkülönülő pneumatikus kamrákra osztottak. A kamrákba a gép levegőt pumpál, mellyel fokozza a nyomást, így fokozza a szövetekben a keringést. A nyomó és lazító fázisokat a levegő felpumpálása és leeresztése közötti fázisok teremtik meg.

A kézi nyírok masszázsnál a kötőszövetet és a bőrt masszírozzuk. A  mozdulatok a nyirokkeringés irányában történnek, mely során a nyirokcsomók vibrációs mozdulatokkal aktiválásra kerülnek.

Mindig fontos, de a masszázs előtti napokban különösen fontos – a test tömegtől függően – napi 2 - 3 liter folyadékot meginni, hogy a szervezet könnyebben ki tudja választani a felhalmozódott salakanyagokat, nyákokat.

A nyirokcsomók és nyirokvezetékek kezelésekor csak nagyon kis nyomást alkalmazunk, mert a terápia szempontjából fontos nyirokerek a bőrfelszínhez közel helyezkednek el. Fájdalmat nem lehet érezni, a vérkeringés láthatóan nem élénkül meg, a bőr formája nem változik. A nyirokmasszázs lassú, ritmikus gyengéd körkörös mozdulatsorokból áll.

A lassú mozdulatok a szövetnedvek elmozdítását eredményezi. A ritmikusság során egyes mozdulatokat többször (5-7) ismételjük meg. Ez a sorozatszám gyorsítja fel leginkább a véredények és nyirokedények áramlását. A körkörös mozdulatok során hosszanti és kereszt irányban nyújtást végzünk, mellyel a szövetnedvek a nyirokcsomók felé kerülnek terelésre.

A masszázs általában a nyaki régió kezelésével kezdődik.

Első lépésként a nyirokedények működését fokozzuk
, hogy jobb legyen a nyirok perifériáról történő áramlás, és hogy itt is elkerülhető legyen a folyadék felgyülemlése.

Ezután
azt a területet kell kezelni, ahol a folyadék áramlik (elfolyási szakasz). Az ödémás területen csak ezután kezdődik el a folyadék elmozdítása (masszírozása), mindig a test közepétől a távolabbi régiók irányába.
A nyirokmasszázs más néven lymphodrenázs mindig több területet érint, ezért a kezelési idő relatíve hosszú, akár 90 percet is meghaladhatja. A kezelésekre átlagosan 30-60 percet lehet számolni.

A
nyirokmasszázs ödéma elvezető, nyugtató, fájdalomcsillapító, immunrendszer javító hatású, csökkenti az ödémás/vizenyős végtag fertőzésre való hajlamát.

 

Fontos kiegészítő kezelés a talp masszázs ahol talpon található reflex zónák stimulálásával tudjuk a szervezet működését aktivizálni.

Segíts magadon:

A rendszeres testmozgás és a friss levegő javítja a sejtek oxigénellátását. A negatív mellkasi nyomás gyorsítja a nyirok áramlását.A nyirokrendszert az izmok összehúzódása, és elernyedése és a rekeszmozgás működteti, így a mozgás hiánya a nyirokrendszer működési zavarához vezethet. Ha nincs időd már azzal is segítesz ha lift helyett gyalog mész fel az emeletre, vagy ha egy megállóval hamarabb szállsz le a buszról. A séta nem megerőltető és bármikor elkezdhető.

Az egyenes tartás is nagyon fontos, hogy ne zárjuk el a nyirok szabad áramlását. A hajlott gerinc, lógó váll, az előrehajtott fej kedvezőtlenül befolyásolják a szervezetet és gátolják a rekeszizom mozgását. A rekeszizom nemcsak a légzést, de a nyirokáramlást is szabályozza. A megfelelő lábbeli is kihatással lehet a testtartásra, esetleg lúdtalpbetétre is szükség lehet.

A bőséges folyadékfogyasztás napi 2 – 3 liter test tömegtől függően, segít elkerülni a testnedvek besűrűsödését és a keringés romlását. Folyadékfogyasztás alatt tiszta vizet értünk, nem cukrozott üdítőket, alkoholos italokat stb. Ha a vér nem elég híg, romlik a keringés, egy sűrű folyadék nehezen képes áramolni, ezért rosszabb lesz a sejtek tápanyag- és oxigénellátása, valamint a bennük keletkező bomlási termékek elszállítása.

Fontos az egészséges táplálkozás, kevés tartósítószer, minél több nyers zöldség, alkalmanként lé vagy gyümölcsnap beiktatása.

Szaunázás, fürdők, illóolajok, aromaterápia, száraz testledörzsölés szintén nagyon hasznos.

A talpmasszázs, a nyirokmasszázsnak, fontos kiegészítője lehet, mivel a reflexzónák stimulálásával gyógyító impulzusokat küldünk az azt igénylő szervek felé.

 

Nálam a gépi és kézi nyirokmasszázst igénybe veheti!!!!

Fontos tudnivalók összegzése:   

 

A nyirokbetegség oka szerteágazó lehet, az érintett terület és a tünetek súlyossága is különbözhet, a kimenetele azonban többnyire ugyanaz: “elkísér” majd egész további életedben. Ezért aztán úgy kell kialakítanod az életmódod, hogy abban a nyiroködéma kezelése állandó szerepet kapjon. A napi programban a tüneti kezelésnek,  a rendszeres fizikai aktivitásnak és a betegségnek megfelelő táplálkozásnak mindig benne kell lennie.

 

A nyiroködéma kezelése

A fizikoterápiás kezelések célja, hogy a beteg nyirokerek területén az ödéma felszaporodást meggátold vagy legalább akadályozd. Illetve olyan testtájra mozgasd, ahol a nyirokerek még épek és képesek felvenni és elszállítani a nyirkot.

Ezt mechanikus módszerekkel érheted el:

rugalmas pólya (fáslizás) és/vagy kompressziós harisnya

Egyes orvosok szerint a fáslit állandóan viselned kell, de ha egyébként teljesen inaktív vagy, akkor a fásli alig segít, sőt rendkívül kényelmetlen.
Mások szerint a rugalmas pólya akkor tud segíteni neked, ha aktív vagy, sokat mozogsz, mert ilyenkor az anyag rugalmassága és az izmok összehúzódása egymást segítik.

a végtag naponta többszöri felpolcolása. Megfigyelhetted, hogy a duzzanat általában ébredés után kisebb (mert a fekvő helyzetben a nyirok egyszerűen “kifolyik” a végtagból). Ezért érdemes naponta többször rövid pihenőket beiktatnod, fekvő vagy félig fekvő testhelyzetben a lábaid magasabbra emelni, mint ahol a csípőd van. Kar esetében a vállad legyen alacsonyabban, mint a karod.

kézi nyirokmasszázs- én csak gépi nyirokmasszázst alkalmazok !

A manuális nyirokmasszázs szerepe igen jelentős, mely növeli a nyirokerek befogadó kapacitását és így mérséklődik a nyirokfelszaporodás üteme.
Ennek elsősorban veleszületett nyiroködémában van szerepe, hiszen itt megvannak a nyirokutak és a nyirok rajtuk keresztül terelhető.
Ha azonban a nyirokutakat átvágták, kiirtották, besuigarazták, akkor a nyirok csak a szövetek közötti tárben terelhető – ilyenkor a “nyirokkapu-nyitó” masszázsnak minimális szerepe van.
A legtöbb betegnek a kézi nyirokmasszázs lenne a leghatékonyabb, azonban a legtöbben nem képesek megfizetni annyi masszázst, amennyi az állapot fenntartáshoz kellene. Önmagában havi 2-3 masszázs hatása a betegségre elhanyagolható.
Ezért ma otthoni, mindennapi kezelésre a nyirokmasszázs gépek a legjobban beváltak, ezek jelentik a legnagyobb segítséget.

gépi nyirokmasszázs

A kezeléshez több légrekeszből álló kezelőmandzsettát húznak az alsó vagy felső végtagra, esetleg a törzsre, attól függően, hogy hol alakult ki az ödéma. A készülék egymás után levegőt fúj a légrekeszekbe. Ez összenyomja az alatta levő területet, és megindul a nyirok áramlása abba az irányba, ahol nincs leszorítás. Így szépen, fokozatosan terelhető az ödéma olyan területre, ahol ép a nyirokkeringés és “felszívja”.
A nyirokmasszázs gép -bár hatékonysága csekély mértékben elmarad a kézi masszázsétól- a legjobb választás otthoni, fenntartó kezelésre. Mindig rendelkezésedre áll, nem kell bejelentkezni, kivárni a sorod – akkor használod, amikor arra a legnagyobb szükséged van és nem pedig akkor, amikor ráér, hogy fogadjon téged.
A nyirokmasszázs gép helyesen használva mellékhatásmentes. Az állapotod függvényében naponta több kezelést is végezhetsz. Jobb több rövid és enyhe kezelés, mint egy hosszú, erős.
Túl magas nyomással kárt okozhatsz magadnak. Saját érdekedban alacsony nyomást használj. Kezdetben 20-25 perc kezelés és maximum 50-60 Hgmm nyomás legyen. Módosítani a hatás figyelembe vételével lehet, ha szükséges.
Szívritmuszavarban, szívelégtelenségben, magas vérnyomásban mindig csak egyetlen mandzsettát használj, ne kezelj egyszerre több helyen!

izomstimulátor (EMS) készülék

Annak ajánlom az ilyen készüléket, akinek enyhe vagy közepes láb vagy kar nyiroködémája van és nem tudja megfizetni a drágább nyirokmasszázs gépeket. A stimulációs kezelés során a végtagra különböző magasságban felhelyezett elektródákon keresztül leadott elektromos impulzusok hatására az izmok összehúzódnak és ezzel hasonló eremény érhető el, mint a sétával, úszással, kerékpározással – csökken az ödéma.

Egyéb tudnivalók nyirokbetegségben

Nagy figyelmet kell fordítanod a bőrvédelemre, valamint a gondos körömápolásra. Nagyon fontos a feszülő bőr és körmök tisztán tartása és védelme a sérülésektől. Kerülnöd kell a bőr kiszáradását. Házimunka és egyéb, a bőrsérülés kockázatát magában foglaló munkák esetén viselj  védőkesztyűt.

A betegség részeként megjelenő ekcémát, cellulitiszt, sebet, fekélyt mindenképp kezelned kell.

Kerülni kell a napozást, a szaunázást és a túl forró fürdőt.

Kevesen tudják, de nyiroködémás karból a vérvétel is tilos és az érintett karon vérnyomást sem szabad mérni.

Az alumíniumsókat tartalmazó dezodorok helyett az adalékmentes bio-dezodorok javasoltak – ezek nem terhelik túl a nyirokrendszert mérgekkel.

Táplálkozás és nyiroködéma

A kutatások összefüggést mutattak ki az elhízás és a nyirokbetegség között. Az állati eredetű táplálékok (húsfélék, felvágottak, tojás, tejtermékek) komplex fehérjéi megterhelik a nyirokrendszert. Lehetőleg ne fogyassz ilyeneket! A nyiroködémás számára (is) a vegetáriánus étrend a legkedvezőbb. Egészséges étkezéssel sokat tehetsz a nyirokrendszered védelmében.

Az elhízás súlyosbítja a nyiroködémát, sőt gyakran pár kiló hízás “robbantja be a betegséget”. Minden leadott kilogrammal enyhítheted a nyirokkeringésre háruló terhet. Kisebb test, kisebb mennyiségű nyirok, kisebb munka az összegyűjtése is.

Törekedj a normál testsúly visszaállítására. Ebben két fő segítséged a mértékletes étkezés és a rendszeres fizikai aktivitás.

Rendszeres testmozgás szerepe

Egészséges emberben is az izmok összehúzódása biztosítja a nyirok áramlását. Amikor az izom összehúzódik, nyomást gyakorol az izmok mélyén futó nyirokerekre és így préseli a szív irányába a nyirkot. Az izomrostjaidnak 10%-a még alvás közben is egymást váltva összehúzódik és ezzel biztosít egy “alap” izomtónust.

A fentiekből következően a rendszeres testmozgásnak különösen nagy a jelentősége a nyirokbeteg életében!

Heti minimum három alkalommal végezz olyan testmozgást, amely alaposan megmozgatja a láb és karizmokat. Nyiroködémával azonban ne versenysportra gondolj! A séta, a nordic walking, a (nagyon)lassú kocogás, úszás remekül serkenti a nyirokkeringést.

Ha emeletes épületben laksz vagy dolgozol, mindig a lépcsőket használd. Az álló-ülő munka rontja a nyirokbetegséget, ha módodban áll, akkor válts mozgásban gazdagabb munkára, de legalább óránként sétáld körül az irodát és mozgasd meg izmaid alaposan.

Ne feledd: a jó nyirokkeringés alapja a rendszeres testmozgás még az egészséges számára is, kiemelten fontos azonban a nyirokbetegnek!

 

Power Q-1000 Premium nyirokmasszázs gép  áll rendelkezésre az üzletemben, mely professzionális kezelést tud adni.

A Power Q-1000 Premium egy magas tudásszintű, 4 légkamrás madzsettákat kezelő nyirokmasszázs gép, mely számos betegség és tünet kezelésére, javítására alkalmas, enyhe, közepes és súlyos állapotokban egyaránt.

Ez a legjobb teljesítmény mutatójú és egyben a leghatékonyabb 4 légkamrás nyirokmasszázs gép. 

  • Kiváló a nyiroködéma (limfödéma) otthoni kezelésésre. Bármely súlyossági fokban és fekélyes szövődmények esetén is alkalmazható. Nemcsak otthoni használatra kiváló, hanem rendelők számára is megfelelő.
  • A karokat és lábakat érintő ödémáknál egyaránt bevetheted
  • Optimális az emlőeltávolítás (masztektomia) utáni karduzzanat esetén
  • Hatékonyan szüntetheted meg vele a visszérbetegség által keltett nehézláb érzést és feszülő fájdalmakat
  • Terhességi visszérbetegségben is alkalmazhatod a lábdagadás csökkentésére
  • Trombózis utáni állapot kezelésére (az akut szakasz lezajlása után 3 hónappal) kiváló
  • Reverz (felülről lefele irányú) programja segítségével kezelheted az érszűkületes panaszokat, javíthatod a láb mikrokeringését, késleltetheted vagy elkerülheted az amputációt. Diabeteses láb esetén is alkalmazhatod.
  • Végtag bénulás, csökkent mozgásképesség esetén rendszeresen alkalmazva serkenti a vérkeringést és segít megelőzni a trombózis kialakulást 
  • Narancsbőr tünet csökkentése (láb és törzs mandzsettákkal)
  • Sport utáni izomregeneráció javítása – serkenti a metabolitok kiürítését és gyorsítja a regenerációt
  • Relaxáló, kellemes masszázst biztosít a fáradt testnek. Felfrissít, nyugtat.

Lábak, derék és karok kezeléséhez való mandzsettákkal segíthetünk a nyirokkeringésen.


 

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 1
Tegnapi: 9
Heti: 96
Havi: 608
Össz.: 40 935

Látogatottság növelés
Oldal: Gépi Nyirokdrenázs
Pedikür,reflexpontos talpmasszázs,svéd,lávaköves-és nyirokmasszázs - © 2008 - 2024 - tatabanyapedikur.hupont.hu

A HuPont.hu weblap készítés gyerekjáték! Itt weblapok előképzettség nélkül is készíthetőek: Weblap készítés

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »